Ankieta

Pod względem korków ten rok nas oszczędził, ale dobrze wiemy, że sprawa obwodnicy to melodia przyszłości. Więc czekają nas jeszcze ciężkie lata pod tym względem.
Jest więc pomysł aby ponownie rozpocząć starania o postawienie znaków „zakaz ruchu” na naszych ulicach z dopiskiem „nie dotyczy mieszkańców (gminy?)”. Miejscem najbardziej skutecznym, a jednocześnie nie przeszkadzającym naszym działalnością, byłby mostek obok skrzyżowania ulic Sosnowej i Widoku. Ograniczenie przejazdu w tym miejscu spowoduje pozostanie ruchu turystów na głównej drodze, a nam mieszkańcom odblokuje wyjazd w stronę Zatora czy Oświęcimia ulicą Sosnową. Najważniejsze aby nawigacje „widziały” znak.
Podobne rozwiązanie działa od wielu lat w sąsiedniej gminie Babice, a również pamiętamy że w tamtym roku były też takie znaki na ulicy Grabskiego w Zatorze.

Zanim napiszemy pismo do Gminy w tej sprawie i zaczniemy zbierać podpisy pod nim, chcielibyśmy najpierw Was spytać o zdanie w krótkiej ankiecie na facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/podolsze.portal/posts/1187377668275052. Jeśli macie coś do dodania, inne pomysły to sekcja komentarzy czeka. My się nie zgadzamy na ruch turystów naszymi wąskimi uliczkami.

One thought on “Ankieta

  • 24 sierpnia 2020 o 21:36
    Permalink

    Zdecydowanie popieram. Lokalne, wąskie drogi powinny służyć mieszkańcom i osobom dojeżdżającym do prywatnych posesji tj goście, kurierzy. W Babicach potrafili dawno uporać się z problemem, u nas Burmistrz zaczął wymyślać dziwne pomysły z formułowaniem zapisów, które z góry byly skazane na niepowodzenie jak np nie dotyczy mieszkańców Podolsza. Informacja o wyłączeniu zakazu musi być skonkretyzowana np. nie dotyczy dojazdu do posesji ulicy … Babice pokazały, ze jak się dba o interes mieszkańców to można.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.