Sprawozdanie z zebrania wiejskiego

Sprawozdanie z zebrania wiejskiego.

Frekwencja na zebraniu niestety była bardzo niska. Oprócz osób, które niejako na zabraniu są służbowo (Burmistrz, Sołtys, Radni) było 15 mieszkańców. Głównym tematem spotkania był podział środków z funduszu sołeckiego na 2021 rok. Do rozdziału było trochę ponad 49 tyś złotych. Rada Sołecka wraz z Panią Sołtys wskazała dwie inwestycje na które chcą pieniądze przeznaczyć i tylko te dwie inwestycje zostały poddane pod głosowanie. Obecni mieszkańcy, w większości również poparli powyższe wnioski. Pierwszą z inwestycji jest dokończenie chodnika wzdłuż ulicy Starowiejskiej na którą przeznaczono 45 tyś złotych. Pozostałą kwotę przeznaczono na budowę kolejnego progu zwalniającego wzdłuż ulicy Długiej.

Pozostałe tematy poruszane na zebraniu:

– ulica Starowiejska na odcinku „Na Gaci” – zarośla w pasie drogowym, niedokończone odwodnienia, problemy z ostrym zakrętem (na który będzie potrzebny projekt)

– Podjarki (okolice Spacerowej) z wieloletnim problemem odwodnienia terenu i poprawy dróg dojazdowych,

– Krowi Most na którego remont wydano ok 80 tyś złotych  

– chodnik i przejście dla pieszych przez przejazd kolejowy (projektuje się)

– rozliczenie podziału pieniędzy ze sprzedaży działki przez spółkę pastwiskową (200 tyś złotych)

– ulica Złotych Kłosów – problem ze śmieciami (mniej lub bardziej zielonymi), właściciele działek będą się tłumaczyć z tych odpadów, czy w ogóle są świadomi tego co się dzieje na ich terenie

– podobno za tydzień ma być podpisanie umowy pomiędzy inwestorem, a wykonawcą w sprawie budowy obwodnicy, od podpisania firma ma 13 miesięcy na realizację

– temat ewentualnego znaku „Zakaz ruchu” wzdłuż ulicy Sosnowej upadł – większość stwierdziła, że jeśli wykonawca obwodnicy ma się wyrobić z budową, to praktycznie od razu musi rozpocząć budowę wiaduktu nad torami, a to spowoduje automatycznie zamknięcie tej drogi dla wszystkich. Dla przypomnienia, docelowo ulica Sosnowa ma być ślepą ulicą (dojazd tylko do pól).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.